HYBRYDOWE MAGAZYNY ENERGII

12V / 24V / 48V

Szeroki wachlarz zastosowań ze względu na szeroki zakres napięć.

7,7 kWh

Flagowy system 48V o całkowitej pojemności 7,7 kWh i użytecznej 4,8 kWh

Parametry pracy

Standardowy prąd ładowania: 20A

Standardowy prąd rozładowania: 40A

Nieodłącznym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej off-grid jest magazyn energii, który zapewnia nieprzerwane dostawy energii w trakcie nocy lub podczas pochmurnej pogody.

Wybór jest ograniczony:

Akumulatory kwasowo-ołowiowe:
 

  • Tanie (600 - 800 zł/kWh)

  • Niska trwałość (2 - 4 lat)

Akumulatory litowo-jonowe:
 

  • Drogie (2000 - 4800 zł/kWh)

  • Wysoka trwałość (10 lat)

Koszt magazynu energii szacuje się na ok. 50-80% wielkości całego kosztu inwestycji. Z tego powodu chcielibyśmy, aby przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów magazyn wytrzymał jak najdłuższy okres czasu.

Bez nazwy2.png
POWERPNT_T6QJcbVPXg.png

Hybrydowy system akumulatorowy Breeze to innowacyjny w skali międzynarodowej magazyn energii, który pozwala na znaczne ograniczenie kosztów inwestycyjnych związanych z magazynowaniem energii przy jednoczesnym zachowaniu długiej żywotności instalacji. Magazyn jest połączeniem akumulatorów kwasowo-ołowiowych (ze względu na niską cenę) oraz litowo-jonowych (ze względu na dużą trwałość i wysoką moc). Są one ze sobą połączone za pomocą specjalnego innowacyjnego układu Breeze Hybrid, który płynnie steruje ich ładowaniem i znacznie poprawia parametry pracy wykorzystując zalety obu technologii. Hybrydowy magazyn energii Breeze doskonale sprawdzi się zarówno w instalacjach hybrydowych podłączonych do sieci (On-grid) jak i pracujących wyspowo (Off-grid).

Zdarzenia związane z charakterem obciążenia wpływające na skrócenie życia akumulatora kwasowo-ołowiowego to m.in.:

  • głębokie rozładowanie;

  • długotrwałe pozostawanie w stanie głębokiego rozładowania;

  • wysokie wartości prądu obciążenia.

 

Nie wpływają one znacząco na skrócenie życia akumulatora litowo-jonowego. Wykorzystanie akumulatora litowo-jonowego do ograniczenia szkodliwego wpływu obciążenia na akumulator kwasowo-ołowiowy, przez odpowiednie sterowanie rozpływem energii pomiędzy akumulatorami wydłuża jego okres trwałości nie wpływając znacząco na okres życia akumulatora litowo-jonowego. Między akumulatorami występuje efekt synergii powodujący wydłużenie życia całego magazynu energii.

Hybrydowe magazyny energii Breeze dostępne są aktualnie w wariantach niskonapięciowych 12, 24, 48V.