Zalety niskonapięciowych hybrydowych instalacji fotowoltaicznych

Tworzenie stosunkowo małych magazynów energii:

Dzięki użyciu skalowalnych jednostek, możliwe jest tworzenie systemów idealnie dopasowanych do zapotrzebowania. Nie ma konieczności inwestowania w duże magazyny energii już na samym początku


Możliwość rozwoju pojemności z biegiem czasu:

Przy użyciu skalowalnych jednostek istnieje możliwość zwiększania pojemności magazynu z biegiem czasu. W miarę zwiększania się zapotrzebowania energetycznego można uzupełniać system o dodatkowe moduły.


Bezpieczeństwo:

Napięcie 48V prądu stałego (DC) jest napięciem bezpiecznym, co oznacza, że nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka w przypadku nieumyślnego kontaktu.


Możliwość rozwoju systemu o dodatkowe źródła energii:

Systemy niskonapięciowe z łatwością da się przystosować w przyszłości do dodatkowych źródeł energii takich jak np. turbiny wiatrowe. Dzięki temu możemy rozwijać system bez dużych nakładów pracy i kosztów.


Samodzielny montaż:

Do montażu niskonapięciowych systemów nie ma konieczności zatrudniania wyspecjalizowanych elektryków. System można z powodzeniem rozwijać samemu.


Niezawodność systemu:

Awaria jednego modułu lub ogniwa nie powoduje rozłączenia całego systemu. W przypadku zauważenia utraty pojemności magazynu wystarczy wymienić jeden moduł, a w czasie samej awarii system nadal pracuje.


Zastosowanie różnych rodzajów akumulatorów:

Systemy do 48V mogą być tworzone z akumulatorów litowo-jonowych, hybrydowych (połączenie litowo-jonowych z kwasowo-ołowiowymi), bądź z kwasowo-ołowiowych. W zależności od zapotrzebowania można skomponować system dostosowany idealnie do potrzeb użytkownika. Daje to dużą swobodę i nie ogranicza użytkownika do korzystania wyłącznie z produktów określonych przez producenta falownika.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Off-grid wady i zalety

Zalety systemów off-grid: Bezprzerwowe zasilanie: Systemy off-grid nie są zależne od zewnętrznych systemów. Dla użytkownika oznacza to tyle, iż kiedy sieć energetyczna ma awarię, my możemy cieszyć

Fotowoltaika bez podłączenia do sieci

Autonomiczna instalacja fotowoltaiczna, która nie jest zależna od publicznej sieci energetycznej, zwana jest systemem off-grid. W instalacjach tego typu zamiast oddawać energię do sieci, używa się jej

Czy instalację fotowoltaiczną można rozbudować?

Z biegiem czasu może się okazać, że konieczna jest rozbudowa istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Może to być spowodowane zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym domu lub po prostu dostępny staj